Restrukturyzacja

Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji kryzysowej, utracić płynność finansową. W tej sytuacji zazwyczaj wybieramy najgorszy z możliwych ze sposobów działania, unikamy kontaktów z wierzycielami. Zazwyczaj pobudką takiego działania jest bezradność, strach.

Wykorzystując Naszą praktyczną i merytoryczną wiedzę, wychodzimy Państwu naprzeciw, zachęcając do podjęcia inicjatywy w zakresie działań naprawczych. Kancelaria będzie profesjonalnym wsparciem w negocjacjach zarówno z wierzycielami cywilnoprawnymi jak i instytucjami finansowymi. Pomożemy prowadzić rozmowy o wysokości kwoty i warunkach spłaty (umorzenie części należności, rozłożenie płatności na raty).

Sposoby restrukturyzacji zadłużenia:

 1. Zawieszenie spłat – Wierzyciel na nasz uzasadniony wniosek może zawiesić spłaty zadłużenia na jakiś okres
 2. Pozyskanie nowego kredytu – pomagamy w pozyskaniu nowego kredytu na spłatę istniejących zadłużeń.
 3. Konsolidacja zadłużenia – poszukujemy nowego finansowania poprzez połączenie kilku kredytów w jeden i ustalenie nowego harmonogramu spłat, tak aby zamiast kilku miesięcznych rat do spłaty była jedna. Da nam to możliwość zaplanowania wydatków i możliwość akumulacji środków na tą spłatę.
 4. Zmiana zabezpieczenia - w uzasadnionych wypadkach bank może wyrazić zgodę na sprzedaż przedmiotów stanowiących zabezpieczenie udzielonego kredytu.
 5. Redukcja zadłużenia – w szczególnych wypadkach wierzyciel może wyrazić zgodę na umorzenie części zadłużenia np. odsetek.

W przypadku restrukturyzacji firm proponujemy:

 • tworzenie nowych podmiotów gospodarczych na bazie przedsiębiorstw, które utraciły płynność finansową z przyczyn niesolidnych klientów, oszustów lub wskutek poczynań organów podatkowo skarbowych
 • obrót udziałami w spółkach kapitałowych
 • przejmowanie spółek znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej
 • przejmowanie spółek i występowanie w roli upadłego
 • przejmowanie zarządu w spółkach stających w obliczu upadłości z likwidacją
 • przejmowanie zarządów w spółkach rokujących możliwość dalszego funkcjonowania na rynku, po uprzedniej restrukturyzacji, zawarciu układu i ograniczeniu kosztów stałych
 • przejmowanie zarządu w spółkach, których podstawy ekonomiczne i prawne wymagają likwidacji

Jeśli macie już dość niekończących się kłopotów, chcecie Państwo poczuć chwilę wolności i spokoju, przekażcie swoje problemy Nam, a wtedy na pewno otrzymacie komfort i pełną gwarancję bezpieczeństwa.

 

Giełda wierzytelności

 

Szukasz szybkiego i prostego rozwiązania problemu z dłużnikiem lub informacji o nim skorzystaj z Giełdy Wierzytelności.


giełda wierzytelnosci

Windykacja należności

 

Windykację prowadzimy na terenie całej Polski. Poprzez bezpośredni kontakt zmieniamy rzeczywistość na korzyść Wierzycieli.


windykacja naleznosci

Porady prawne

 

Potrzebujesz profesjonalnej opieki prawnej zacznij współpracę z nami. Realizujemy sprawy zarówno wynikające z obrotu gospodarczego, jak i cywilnego. Zostałeś pokrzywdzony przyjdź po odszkodowanie!

porady prawne